Πανελλήνιες Εξετάσεις

Πρόγραμμα Πανελληνίων Εξετάσεων Σχολ.Ετους 2021-22

Ενημέρωση για προκήρυξη εισαγωγής στο Λιμενικό

Ενημέρωση για προκήρυξη εισαγωγής στην Αστυνομία

Συντελεστές Βαρύτητας Πανελληνίων Εξετάσεων Σχ.Ετους 2021-22

Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις  08.00 π.μ. Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες, εκτός από το μάθημα ειδικότητας: Αρχιτεκτονικό Σχέδιο, για το οποίο η διάρκεια εξέτασης είναι τέσσερις (4) ώρες.

Με γραπτό μήνυμα (sms) στα κινητά τους τηλέφωνα θα ενημερωθούν οι υποψήφιοι των Πανελληνίων για τη βαθμολογία τους και για το τμήμα ή τη σχολή στην οποία εισάγονται

Με γραπτό μήνυμα (sms) στα κινητά τους τηλέφωνα θα ενημερωθούν οι υποψήφιοι των φετινών Πανελληνίων για τη βαθμολογία τους και για το τμήμα ή τη σχολή στην οποία εισάγονται.

Αυτό ανακοινώθηκε κατά τη συνάντηση που πραγματοποίησε νωρίτερα η υπουργός Παιδείας Νίκη Κεραμέως με τον υπουργό Επικρατείας αρμόδιο για θέματα Ψηφιακής Διακυβέρνησης, Κυριάκο Πιερρακάκη.